Güzellik kolajenle başlar! 

Daha pürüzsüz ve aydınlık bir cilt, ışıldayan saçlar ve pırıl pırıl dişler. Kolajen ile hepsi mümkün. 

Milyon dolarlık kozmetik sektörü güzelleşme vaadiyle her gün cildiniz, saçınız, dişleriniz için yeni ürünler sunarken doktorlar güzelliğin içten geldiği konusunda hemfikir. Yüzünüze sürdüğünüz kremdeki vitamin yerine yediklerinizden aldığınız vitaminlerin daha faydalı olması gibi, kolajenli kremler yerine kolajeni doğrudan alarak vücutta üretimini desteklemek çok daha iyi bir seçenek. Bunun için kolajen üretimini destekleyecek yiyecekleri büyük miktarlarda tüketmek ya da kolajen desteklerinden faydalanmak gerekiyor. Peki vücudunuza aldığınız kolajen sizi nasıl güzelleştirir? Daha genç bir cilt

Pürüzsüz bir doku cildin daha aydınlık ve genç görünmesine neden olur. Esneklik ise sıkı bir cilt anlamına gelir. Cildiniz güneşten, rüzgardan, tozdan, serbest radikal ve toksinlerden zarar görür, tekrarlayan mimiklerden, kötü temizleme alışkanlıklarından ve yara yapıcı durumlardan etkilenir. 20’li yaşlara kadar vücudun ürettiği kolajen bütün bunların üstesinden gelir ve zararı telafi eder. Ancak 25’li yaşlardan sonra kolajen üretiminin azalması ile ince çizgiler başlar, 30’lu ve 40’lı yaşlarda kırışıklıklar belirginleşir, cilt sıkılığını kaybeder ve sarkmalar başlar. Bozulan doku yüzünden cilt pürüzlü ve gevşek görünür. Dışarıdan kolajen desteği almak cildinizin genç ve canlı görünümünü artırmak için oldukça etkili bir yoldur.

Sağlam, uzun tırnaklar

Uzun ve bakımlı tırnaklar kadın güzelliğinin önemli bir parçası. Yavaş uzayan ve kolay kırılan tırnaklara sahipseniz kolajen eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. Reneva Beauty gibi kolajen peptitler içeren ürünlerin oral kullanımıyla içeriden destektenen kolajen sayesinde daha sağlam, kırılmaya karşı güçlü ve daha kolay uzayan tırnaklara sahip olmak mümkün.

Sağlıklı saçlar

Işıldayan, uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak için saç uzatma çabaları genellikle hüsrana uğrar. Saç üretiminin temel yapıtaşlarından bir olan kolajenin eksikliğinde karşılaşacağınız durum budur. Dışarıdan alacağınız kolajen peptitleri ile biotin ve vitamin desteği ile saç üretiminin temel ihtiyaçları karşılanır ve daha hızlı uzayan, dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.
Uyku kalitesi

Rahat bir uyku bedenin ve zihnin dinlenmesi, cildin kendini onarması için mükemmel bir fırsattır. Eski güzellik reçetelerinde yatmadan önce bir bardak kemik suyu içme önerisine rastlayabilirsiniz. Gerçekten de kolajenin içindeki glisin aminoasidi dinlendirici bir uyku için birebir. Aynı etkiyi yatmadan önce bir bardak kolajen peptitli Reneva Beauty içerek yakalayabilir, kaliteli bir uykunun nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Daha güçlü eklemler

Günümüzde güzelliğin olmazsa olmazı fit bir vücut, o vücuda ulaşmak ve korumak için yapılması gereken ise düzenli bir egzesiz programı. Hangi egzersiz programının en iyisi olduğu size kalmış ancak egzersiz sırasında eklemlerinizi korumak için bağ dokuyu oluşturan kolajene ihtiyacınız var. Yaşla eksilen kolajeni yerine koymak için kolajen peptitli protein içeceklerinden faydalanabilirsiniz.


http://www.stay-lively.com/beauty-benefits-collagen/

https://www.nutraingredients-usa.com/Article/2017/08/16/Collagen-supplements-may-boost-nail-growth-and-appearance-Human-data


Kolajen: Daha uzun gençliğin anahtarı! 

Kolajen üretiminin azalması yaşlanma sürecinin kaçınılmaz bir parçası. Ancak bu sürecin hızını artıracak faktörlerden kaçınmak ve kolajen üretimini destekleyerek yaşlanma etkilerini geciktirmek mümkün.

Vücudumuzdaki proteinin yaklaşık %30’u temel protein olan kolajenden oluşuyor. Cildimiz, saçımız, dişlerimiz, kaslarımız, damarlarımız ve eklemlerimizde bulunan kolajen her şeyi bir arada tutan esnek bir yapıştırıcı görevini üstleniyor. Bağ dokunun esnekliğini sağlayan kolajen üretiminin azalması erken yaşlarda başlıyor. 20’li yaşların ortalarında başlayan bu süreç daha çok 30’lu 40’lı yaşlarda ciltte kırışıklık ve sarkma olarak fark edilirken 50 yaş ve üzerinde esnekliğini kaybeden kas, damar ve eklem problemleri ile yaşam kalitesini düşürecek sıkıntılara yol açıyor.
UV Radyasyonu

Bronz bir cildin sağlıklı algılanması bir yana, güneş ışınlarındaki ultraviyole radyasyon cildin elastikiyetini sağlayan kolajen ve elastin gibi proteinlerin kırılmasına ve ciltte kırışık ve çatlakların oluşmasına neden oluyor. D vitamini üretimi için sağlıklı güneşlenme önlemleri alırken koruyucu kremlerle cildinizdeki kolajen ve elastan gibi diğer proteinleri korumayı ihmal etmeyin. Solaryumda maruz kalacağınız yoğun UVA ışığı, doğal güneş ışığından çok daha derinlere işleyecek ve daha fazla zarar verecektir.

Sigara

Sigara içmenin genel sağlığa verdiği zararların yanı sıra cildinizdeki kolajen üretimini yavaşlatacağını aklınızdan çıkarmayın. Sigara kolajen sentezine olumsuz etki eder ve daha yavaş üretilmesine sebep olur. Bu da genç ciltlere eklenen ince çizgiler ve yeterli kolajen alamayan cildin esnekliğini kaybederek erken sarkma belirtileri göstermesi anlamına gelir.

Sağlıksız beslenme

Modern hayatın getirdiği hızlı yaşamda dengeli ve sağlıklı beslenmek giderek zorlaşıyor. Atlanan kahvaltılar, geçiştirilen öğle yemekleri ve geç yenen akşam yemekleri ile yemek ihtiyacı sağlıklı beslenme yerine çabuk doyma üzerine odaklanıyor. Yetersiz ve kalitesiz protein alımı, rafine şekerlerin tüketimi, kızarmış besinler, C vitamini eksikliği kolajen üretimini olumsuz etkiliyor.

Çevresel etkenler

Yaşadığımız çevre, soluduğumuz ortam, yediğimiz yiyecekler ve kullandığımız eşya ve kozmetiklerle vücudumuza giren toksinler giderek artıyor. Bu durum sağlıksız beslenme ile bir araya geldiğinde vücutta toksinlerin artmasına ve kolajen üretiminin yetersiz kalmasına neden oluyor.
Kolajen üretimini nasıl artırabiliriz?

Sağlıklı bir diyet, doğru ve yeterli protein alımı, antioksidan besinlerin tüketilmesi, güneş koruması ve kimyasallardan mümkün olduğunca kaçınılan bir yaşam tarzı ve sigarayı bırakmak yapılacakların başında geliyor. Kolajen üretimini olumsuz etkileyecek faktörlerden kaçınmanın yanı sıra temiz beslenmiş sağlıklı sığır ve koyunların eklemli kemiklerinden, balık kılçıklarından elde edilecek kemik sularını tüketmek kolajen üretimini destekleyebilir. Daha zahmetsiz bir diğer seçenek ise Reneva Beauty ve Reneva Fit gibi kolajen peptitli, vitamin ve mineral katkılı protein içeceklerinden faydalanmak. Vücudun kolaylıkla metabolize edeceği şekilde hazırlanan kolajen peptitli protein içecekleri ev koşullarında elde edilen kemik suyuna oranla daha yüksek miktarda kolajenin metabolize olmasını sağlarken, her an her yerde ulaşılabilmesi ve sürekli kullanımda sağladığı kolaylık nedeniyle tercih ediliyor. Kolajen üretimini artıran bu içeceklerle daha uzun bir gençliğin, zinde bir vücudun ve sağlıklı bir yaşamın kapısını aralamak çok daha kolay.


https://hthayat.haberturk.com/saglik/haber/1049667-kolajen-ne-demek

https://blog.kettleandfire.com/foods-with-collagen/

https://www.livestrong.com/article/358255-what-fruits-contain-collagen/Reneva Beauty 250 Ml ( 12 Adet )

DETAY

Reneva Fit 250 Ml ( 12 Adet )

DETAY