Egzersiz sonrasında neden kolajen peptit almalısınız?


1. Kemikleriniz ve eklemleriniz daha sağlıklı olacak

Düzenli koşuya çıkanlar, fitness tutkunları ve hızlı yaşayanlar... Kemik ve eklem ağrıları ve sakatlanma riskini kolajen peptit alarak düşürebilirsiniz. 

Penn State Üniversitesi’nde sporcuları kapsayan araştırmalar, kolajenin gerçekten de sağlığa yararlı olduğunu ve sporcuların çalışkan kemiklerini ve kıkırdağını güzel ve güçlü tuttuğunu ortaya koyuyor.


2. Kaslarınız daha çabuk toparlanacak

HIIT kardiyo gibi yüksek yoğunluklu egzersizler kondisyonunuzu zirvede tutuyor olabilir ancak vücudunuza çok fazla yük getirir ve bağ dokuda rahatsız edici iltihaplanmalara yol açabilir. Egzersizden sonra alacağınız kolajen peptitler iltihaplı bağ dokunun onarımını hızlandırabilir. Yani kaslarınız daha az ağrır ve kendinizi daha az bitkin hissedersiniz.
3. Sakatlanmalardan korunacaksınız
Özellikle direnç egzersizleri ve ağırlık çalışmaları yaparken kaslarınız bağ  dokularınızdan daha hızlı gelişmeye başlar ve bu sinir bozucu yaralanmalara yol açabilir.

Bağ dokularınız neredeyse tamamen kollajenden yapılır, vücudunuzun azalan kolajen üretimini desteklemek için kolajen peptit tüketmeniz eklem bağlarınızın da kaslarınızla aynı hızda gelişmesine yardımcı olacak ve sakatlık riskini azaltacaktır.

4. Nitrojeniniz dengelenecek
Çoğumuz ilk defa duysak da, pozitif nitrojen dengesinde kalmak atletler ve vücut geliştirmeyle uğraşanlar için çok önemli bir konudur. Vücutta iyi bir nitrojen dengesi anabolik durumda olmanızı sağlar ki bu da kas gelişimi için ideal ortamı oluşturur. Çalışmalar düzenli olarak egzersiz öncesi ya da sonrası kolajen alımının kas gelişimine destek olduğunu gösteriyor.
5. Egzersizle tükenen besin depolarını yenileyeceksiniz
Spor salonunda zorlu çalışmalar yapmak vücudunuzda strese neden olur ve doğal kolajeninizi tüketir. Dışarıdan alacağınız kolajen peptit desteği ile kolajen üretiminizi artırabilir ve kolajen içindeki arginin sayesinde atletik performansınızı iyileştirebilir, kas kütlenizi onarabilir ve koruyabilirsiniz. 

Kolajen peptit kaynağı olarak önerimiz egzersiz yapanlar ve aktif yaşayanlar için özel üretilen, 10.000 mg kolajen peptit ve zengin vitamin-mineral içeren Reneva Fit. Marketlerde bulabileceğiniz Reneva Collagen Protein Drink Fit ile hem susuzluğunuzu hem de kolajen ihtiyacınızı giderebilirsiniz.
Reneva Beauty 250 Ml ( 12 Adet )

DETAY

Reneva Fit 250 Ml ( 12 Adet )

DETAY