Yenilenmek için Kolajen Peptitler - Reneva
×
Reneva ile Kendini Yenile Reneva Ürünler Yenilenmek için Kolajen Peptitler Klinik Veriler ve Sertifikalar Reneva life Blog Sıkça Sorulan Sorular İletişim

Yenilenmek için

Kolajen Peptitler

Kolajen nedir?

Kolajen, birbirinin üzerine sarılmış üç aminoasit zincirinden oluşan büyük moleküllü yapısal bir proteindir. Ağırlıkla prolin, glisin ve hidroksiprolin aminoasitlerinin oluşturduğu esnek ve güçlü bir yapıya sahip olan kolajen yapıştırıcı özelliği ile cilt bütünlüğünüzü sağlar ve vücudunuzu güçlendirir. Tendonlar, bağlar, kıkırdak ve kemikler dahil tüm bağ dokularınızın bütünlüğünü, esnekliğini ve cilt yenilenmesini sağlayan kolajen temel proteindir ve vücudunuzdaki proteinlerin yaklaşık %30’unu oluşturur.

Neden kolajen ihtiyacım var?

Vücudunuz 25 yaşından sonra kolajen üretme kapasitesini yitirmeye başlar. Yavaşlayan kolajen üretimi ile vücuttaki kolajen seviyesi düşer. Cilt esnekliğini kaybetmeye, bağ dokular zayıflamaya başlar. Deride sarkma, kırışıklık, kaslarda ve damarlarda sertleşme, kemiklerde kırılganlık, eklem fonksiyonlarında azalma, saç, cilt ve tırnak sağlığında gerileme gibi yaşlanma etkileri ortaya çıkar. Cildinizi, kas, kemik, eklem ve bağ dokularınızı yeniden güçlendirmek için kolajenle yenilenmeye ihtiyacınız var. 

Reneva Beauty ve Reneva Fit içeriğindeki kolajen peptitler ile yenilenmenize yardımcı olur.

Kolajen desteği nasıl çalışır?

Reneva Beauty ve Reneva Fit, vücudunuzdaki kolajen üretimini aktive eder ve kolajen seviyesini artırır.

Kolajen peptit nedir? 

Kolajen peptit, kolajenin bağırsaklarda en yüksek miktarda emilimini sağlamak amacıyla hidroliz işlemi ile molekül ağırlığı küçültülmüş, yüksek biyoyararlılığa sahip olan sindirimi en kolay formudur. 

Reneva Beauty ve Reneva Fit dünyanın en gelişmiş, en sağlıklı ve üst düzey biyoyararlılığa sahip kolajen peptitlerini içermektedir.

Neden kolajen peptitleri tercih etmeliyim?

Kolajen peptitleri, birbirinin üzerine sarılmış üç uzun aminoasit zincirinden oluşan kolajenin hidroliz yoluyla parçalanması sonucu ortaya çıkar. Bu nedenle kolajene göre çok daha kısa aminoasit zincirlerine sahiptir ve küçük molekül yapıları sayesinde sindirim sırasında daha kolay emilerek hızla kana karışırlar*. Vücudun etkin bir şekilde kolayca ve hızla kullanabildiği kolajen peptitler, daha büyük moleküle sahip olan kolajen ve jelatine oranla daha yüksek biyoyararlılığa sahiptir. 

Reneva Beauty ve Reneva Fit hidrolize kolajen içeriğiyle daha hızlı kana karışır ve vücudunuzu yenilemeye başlar.

*https://www.furtherfood.com/difference-between-collagen-gelatin-collagen-peptides-hydrolyzed-collagen-explained-by-nutritionist/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3899532/

Kolajen peptitler nasıl çalışır?

Küçük yapıları ile kolayca kana karışan ve kan dolaşımı ile vücudun tüm dokularına ulaşan kolajen peptitler, onarım, yeniden yapım ve enerji sağlama işlerinde kullanılırlar. Kolajen üretiminden sorumlu olan hücreler peptitleri kullanarak cildi, kemikleri, tendonları ve eklemleri onaracak yeni kolajenler inşa ederler ya da peptitleri oluşturan aminoasitleri doğrudan enerji olarak da kullanabilirler. 

Reneva Beauty her kutuda cildiniz için  3.000 mg, Reneva Fit her kutuda kaslarınız için 10.000 mg kolajen peptit içermektedir.

https://www.furtherfood.com/difference-between-collagen-gelatin-collagen-peptides-hydrolyzed-collagen-explained-by-nutritionist/

Kolajen vücudumuzun neresinde bulunur ?

Kolajen, yalnızca saçımız, cildimiz ve tırnaklarımızın değil; kaslarımızın, tendonlarımızın, bağlarımızın ve kemiklerimiz de büyük bir bileşenini oluşturur. Önemli bir protein olan kolajen, bu vücut parçalarına güçlerini ve yapısını verir. Kolajen , cildimizde, kaslarda, eklem ve diğer bağ dokularında bulunur.

Kolajenin cildinize faydaları

Vücudumuzun ürettiği kolajen cildi yenileyen, hasarlarını onaran, esnekliğini ve nem tutma kapasitesini koruyan, pürüzsüz, aydınlık ve sağlıklı bir görünüm kazandıran özel bir proteindir. Yaşla birlikte azalan kolajen üretimi 25 ‘li yaşlardan itibaren  vücudun ihtiyaçlarına giderek daha az cevap verir. Cilt elastikiyetini ve kendini onarma yeteneğini kaybetmeye başlar. İlk kırışıklıklar, gevşek cilt,  derinleşen mimik çizgileri, ton kaybı ve hatta selüilt gibi etkiler ortaya çıkar. Yaş ilerledikçe kolajen üretimi daha da azalır ve yaşlanma etkileri artar.

Araştırmalar gösteriyor ki vücutta kolajen seviyelerinin artırılması cilt hücrelerinin yenilenmesini, pürüzsüzlüğün ve elastikiyetin artmasını* dolayısı ile cildin daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. Yani vücudun kendini onarım döngüsü sağlıkla çalışıyor.

Reneva Beauty, içerdiği yüksek kalite hidrolize kolajen ile vücudunuzdaki kolajen üretimini artırmaya, cildinizdeki yaşlanma belirtileri ve selülite karşı cildinizi desteklemeye yardımcı olur. Saç ve tırnak kalitenizi artırır.

*https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23949208
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4685482/

Kolajenle kas kütlesini korumak ve artırmak

Kas kütlesini korumak yaş ilerledikçe daha da önem kazanır. Kas kaybı eklem rahatsızlıkları, osteoropoz, hareket kısıtlılığı ve fazla kilolar, yükselen kolesterol, bozulan kalp damar sağlığı gibi birbirini tetikleyen sorunlara neden olmaktadır. Büyük kas kütlesine sahip olmak dik duruşu ve kemik sağlığını destekler. Hareket kabiliyetini artırır. Yağdan daha fazla kalori yakmaya yardımcı olarak kilo kontrolünü sağlar. Aktif bir yaşam ve düzenli egzersizle tüketilen kolajen desteği kas kütlenizi korumanıza yardımcı olur. Direnç egzersizleri ve C vitamini ile tüketilen kolajen desteği kas kütlenizi artırmanızı sağlar.*

Kolajen düzenli kullanımda kaslarınızı yenilemeye yardımcı olur.

*https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23949208
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4685482/

Kolajenle kas kütlesini korumak ve artırmak

Kas kütlesini korumak yaş ilerledikçe daha da önem kazanır. Kas kaybı eklem rahatsızlıkları, osteoropoz, hareket kısıtlılığı ve fazla kilolar, yükselen kolesterol, bozulan kalp damar sağlığı gibi birbirini tetikleyen sorunlara neden olmaktadır. Büyük kas kütlesine sahip olmak dik duruşu ve kemik sağlığını destekler. Hareket kabiliyetini artırır. Yağdan daha fazla kalori yakmaya yardımcı olarak kilo kontrolünü sağlar. Aktif bir yaşam ve düzenli egzersizle tüketilen kolajen desteği kas kütlenizi korumanıza yardımcı olur. Direnç egzersizleri ve C vitamini ile tüketilen kolajen desteği kas kütlenizi artırmanızı sağlar.*

Reneva Fit, düzenli kullanımda kaslarınızı yenilemeye yardımcı olur.

* https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26353786

Reneva Beauty 250 Ml ( 12 Adet )

DETAY

Reneva Fit 250 Ml ( 12 Adet )

DETAY